„Určitě jsem já i všichni okolo mančaftu spokojení. Vstup se nám podařil a teď je potřeba na to navázat,“ říká trenér Velké Bíteše Jan Dvořák.

Lodivod sedmého celku už má na mysli sobotní derby v Bystřici. „Domácí budou jednoznačným favoritem. My ale nemáme co ztratit, musíme navázat na předcházející výkony a snad překvapíme,“ věří Dvořák.

Jeho mužstvo zatím na jaře neinkasovalo a právě skálopevná obrana je hnacím motorem jarní jízdy. Nicméně v nedělním zápase s Čáslavicemi vstoupily do hry i klimatické podmínky. „Během utkání se výrazně zhoršily povětrnostní podmínky. Na tom terénu docházelo k velmi ostrým zákrokům a to vypocené vítězství opravdu hodně bolelo,“ prozrazuje kouč, jenž hned po zápase musel počítat šrámy. „Jirka Pokorný má silný výron kotníku a Honza Pohl cítil problémy s jeho špatnými zády. Uvidíme, zda se stihnou dát do pořádku. Navíc další tři hráči si stěžovali na drobné šrámy. Po té výhře jsme doslova zvalchovaní.“

Pacov, tým, který měl v první polovině podzimu nálepku jasného kandidáta na sestup, směřuje ráznými kroky do klidného středu tabulky.

„Současný stav považuji za vyústění podzimní práce. Usiloval jsem o to, aby hráči k zápasům přistupovali zodpovědněji a více si věřili. Chvíli nám to trvalo, než jsme našli společnou řeč, ale posledních šest zápasů podzimu už bylo dobrých a jsem rád, že se nám teď daří na ně navazovat,“ prohlásil trenér Ladislav Táborský, který přišel k týmu loni v červenci.

Pacov ve třech jarních zápasech ani jednou neinkasoval a právě kvalitní defenzíva je jeho nejsilnější zbraní. „Kluci plní taktické pokyny, pomohl nám i příchod Dana Fořta,“ zmínil Táborský jedinou zimní posilu, která se usadila na levém beku. Před dalším průběhem jara ale varuje. „O nějakém klidu je zbytečné hovořit. Stačí třikrát prohrát a budeme v problémech až po uši. I kdybychom měli záchranu jistou, nedopustím, aby tým zbytek sezony vypustil. To se Pacovu vymstilo už loni a půl podzimu jsme se z toho vzpamatovávali,“ připomenul Ladislav Táborský.