„Stavby tohoto typu se stavějí zhruba pět měsíců a vzápětí mohou sloužit potřebám zákazníků,“ sdělil manažer projektu Josef Lehr ze Sallerovy výstavby, která nákupní komplex ve Žďáře nejenom postavila, ale rovněž je jeho provozovatelem.


Nové žďárské obchodní centrum v Brněnské ulici vypadá podobně jako stavby tohoto typu ve velkých městech – menší obchůdky doplněné supermarketem.


Vánoční nákupy zákazníci stihnou ve dvanácti prodejnách, třináctý obchod bude obsazen až v příštím roce. Nakupovat mohou obchodech Penny Market, Procházka maso - uzeniny, DM drogerie, Elektro Planeo, obuv Deichmann, textil a oděvy Takko a Kik, sportovní potřeby Sportisimo, kuchyně Oresi, ZOO shop a Dráčik.


„Otevření nového centra si nenechalo ujít hodně lidí. Doufám, že i sortiment bude odpovídat nabídce v obchodech v Brně nebo v Jihlavě,“ sdělila včera Eva Procházková ze Žďáru nad Sázavou, která se chystala v nových obchodech nakupovat vánoční dárky.


Na nákupní centrum navazuje nový kruhový objezd u firmy Enpeka, který používají jak zákazníci, tak i zásobovací vozidla. Zástupci Žďáru si pochvalují, že nové stavby zlepšily vzhled lokality. „Chtěli jsme, aby příjezd do Žďáru ve směru od Brna byl reprezentativnější. A to se, myslím, povedlo,“ uvedla žďárská místostarostka Dagmar Zvěřinová. „Ve městě se rovněž zvýší konkurenční prostředí, což se pro spotřebitele projeví nižšími cenami,“ poznamenal starosta Jaromír Brychta.