„Přesunuli jsme záměr na příští rok a pokusíme se získat dotaci z ministerstva dopravy,“ sdělil meziříčský starosta František Bradáč. „Řidiči sice vědí, že je nikdo pokutovat nebude, ale když člověk vidí, že na něj bliká tabule s nápisem zpomal, automaticky dá nohu z plynu,“ poznamenal starosta.

Nyní v Meziříčí řeší problémy s rychlostí za pomoci agentury, jež jim mobilní radar zapůjčuje. S ní spolupracují městští policisté, kteří pak hříšníky pokutují.

O tom, že ale ne na všechny řidiče má blikající číslo vyšší než padesát nějaký dopad, svědčí i záznamy z radaru v bystřické místní části Lesoňovice. „Rekordman“ před časem kolem něj „profrčel“ rychlostí 153 kilometrů.

135 kilometrů v hodině byl jediný extrém, který za tři roky fungování radaru zaznamenali v Bohdalci. „Ze záznamů je ale zřejmé, že většina šoférů před radarem brzdí,“ uvedl starosta Stanislav Kučera s tím, že zařízení zpomaluje řidiče v klesání před školou.

O druhém zařízení uvažují ve Světnově. „Radar máme asi rok a půl a provoz v obci se určitě zpomalil. Možná pořídíme ještě jeden do opačného směru,“ podotkl starosta Světnova Pavel Štefan.