Mezi autobusovým nádražím a obchodem Billa, případně ulicí Budovatelů, kde bydlí stovky lidí, totiž neexistuje přechod pro chodce. „Když jdu sama, tak mi to nevadí, ale někdy jezdím na nákupy i s dětmi, a to je přejití silnice od nádraží velký problém,“ řekla Pavla Hanychová z Kadova.

Volí risk místo bezpečnosti

„Na přechod se nám chodit nechce, zbytečně to zdržuje a navíc musíme jít do kopce a potom k Bille zase dolů,“ dodala Alena Bukáčková, také z Kadova. Zmiňovaný přechod leží přibližně sto padesát metrů od chodníku u autobusového nádraží.

Mnozí tak raději volí riskantní přebíhání vozovky, než pár minut zpoždění. Vybudování dalšího přechodu ale není z technických důvodů možné. „O přechodu se v tomto místě zatím neuvažuje. Velkým problémem je, že je tam široká vozovka, tři pruhy, a pro řidiče by to navíc znamenalo dva přechody za sebou ve velmi krátké vzdálenosti,“ vysvětlila Marta Drdlová z Městského úřadu.

Řidiči autobusů musí mít pevné nervy

Chybějící přechod ale nevadí jen pěším. Problém s neukázněnými chodci mají i řidiči osobních automobilů a autobusů. „Člověk musí mít oči pořád na stopkách, pořád musí být opatrný. Lidé samozřejmě přes silnici přebíhají,“ potvrdil řidič autobusu František Buchta, který na autobusové nádraží v Novém Městě pravidelně zajíždí.

Nejhorší je situace v ranních a odpoledních hodinách, kdy lidé odjíždí nebo přijíždí autobusy z práce. Většina těch, kteří bydlí v ulici Budovatelů, nebo na sídlišti Hornická, si nechce zajít a cestu si krátí přes frekventovanou silnici.