Volba Šmardy se dopředu čekala, radní si nepřipravili takové překvapení jako před čtyřmi lety, kdy byl právě on zvolen místo předpokládaného kandidáta Jiřího Maděry. Přesto aktuální volba jednu zásadní novinku přinesla. V Novém Městě již nebude pracovat druhý místostarosta.

„Trochu se nám pozměnila agenda a kompetence. Práci druhého místostarosty si nyní rozdělí dva radní. Jaroslav Lempera se bude starat o územní rozvoj a plánování a Pavel Štorek o lesy a zeleň," konstatoval staronový starosta Šmarda. Právě Štorek v minulém volebním období působil na radnici jako druhý neuvolněný místostarosta. Totožnou, ale uvolněnou funkci zrušili také v sousedním Žďáře nad Sázavou.

----------------

Jak to dopadlo?

Starostou Nového Města je Michal Šmarda, místostarostou Stanislav Marek.

V radě Nového Města usednou tři zástupci vítězné ČSSD, jmenovitě Jiří Maděra, Jaroslav Lempera a Michal Šmarda. Sociální demokraté uzavřeli koaliční spolupráci s nezávislými kandidáty pro obce, které bude v radě reprezentovat Stanislav Marek. V radě se objeví také Helena Šustrová za lidovce, Zdeněk Kadlec za hnutí ANO a Pavel Štorek z TOP 09.