Snad nejrušnější víkend letošního roku za sebou mají žďárští strážníci. „Řešili jsme špatné parkování, problémy s opilci, vandalství, potyčky i krádež peněženky,“ vyjmenoval zástupce vedoucího městské policie Luboš Skřivánek.

Najížděl do lidí

Nejzávažnější případ se stal v sobotu ráno v ulici Dolní. „Několik osob se tam dostalo do konfliktu, a došlo k potyčce. Svědci uvedli, že dokonce jeden řidič začal s autem najíždět na lidi,“ uvedl mluvčí žďárské policie Václav Kučera. „V tuto chvíli ovšem nemohu říci, jaká byla příčina neshody a zda došlo ke zranění,“ dodal.

Po svém si užívala pouť skupinka mladíků v parku „u Ivana“. Ve dvě hodiny v noci ze soboty na neděli stříkali hasicími přístroji po zaparkovaných autech. „Hlídka na místě zadržela dvacetiletého mladíka ze Žďáru, který je podezřelý z trestného činu. Zatím ale není jasné, jak bude kvalifikován,“ sdělil Skřivánek.

O víkendu se na pouť „podívali“ i záchranáři. „Viděla jsem, jak se jedné paní udělalo špatně a omdlela. Po pár minutách přijela sanitka, která ji odvezla nejspíš na vyšetření do nemocnice,“ popsala nepříjemný zážitek Jana Krbová z Velkého Meziříčí.

Podle ředitele krajských záchranářů Lukáše Kettnera k žádným závažnějším zraněním nedošlo. „Drobné oděrky nebo nevolnost nejsou výjimkou. Nic vážného se při letošní pouti však nestalo,“ uvedl.