„Já chodím pokaždé, i tentokrát jsem nakoupila spoustu dárků pod stromeček. Výrobky některých prodejců už mám vyzkoušené, takže jdu na jistotu. Jiné jsem naopak viděla poprvé a několik z nich mi padlo do oka. Fler trhy mám opravdu ráda, vždycky tam něco zajímavého objevím. Většinou na nich strávím celé dopoledne, okukuji, nakupuji, a když už jsem tím vším unavená, jdu si sednout do kavárničky, kde si pochutnám na dortu a kávě,“ rozesmála se Jitka Ptáčková z Nového Města na Moravě, která zatím nevynechala jediný novoměstský Fler trh.

Drát, dřevo, vlna, příze, keramika, papír, polodrahokamy a mnohé další materiály posloužily pro výrobu originálních věcí, které prodejci nabízeli. Davy lidí se jen ztěžka proplétaly mezi jednotlivými stoly obloženými nepřeberným množstvím zboží.

Zejména maminky s malými dětmi využily i dalších pravidelných nabídek novoměstského Fler trhu – dětského koutku a tvořivých dílniček, v nichž si mohl každý za symbolický poplatek vyrobit vlastní dárek pro své blízké nebo něco hezkého pro sebe.

Letošní Fler trhy v Novém Městě na Moravě skončily, ti, kdo si je oblíbili, se mohou těšit na ty další, které se opět uskuteční v pravidelných termínech – na jaře a na podzim.