Úkolem Jaroslava Pilného bude zajištění medicínského a rehabilitačního zázemí pro sportovce. „S biatlonovým vedením, konkrétně s Ondřejem Rybářem, jsme se domluvili, že budu mít na starosti naše vrcholové sportovce. Ještě za svého pardubického působení jsem konzultoval některé biatlonové reprezentanty. Byla u mě Veronika Vítková a mnozí další," uvedl Jaroslav Pilný.

Nastávající mistrovství světa bude pro novoměstskou ortopedii první zátěžovou zkouškou. „Budeme nejradši, když nebudeme mít vůbec žádnou práci. Ale pokud se něco stane, bude naším cílem ošetřit sportovce tak, aby byli schopní se co nejrychleji vrátit do závodní činnosti. Připraveni jsme. Úzce spolupracujeme s chirurgickým oddělením, jsme schopní se o závodníky rychle a dobře postarat,“ poznamenal primář ortopedie.

Ve Velké Bíteši se před Vánoci stala vražda.
Vražda ve Velké Bíteši: vraha měla policie velmi brzo, jindy musela pátrat déle

Běžný provoz nemocnice tento nový úkol podle jeho slov nijak neomezí. „Nejprve se musím postarat o pacienty na našem oddělení. Ale budu k dispozici i sportovcům,“ potvrdil.

Novoměstský ortoped se vrcholovým sportovcům dlohodobě věnuje. Zejména rychlobruslařce Martině Sáblíkové. „Martina je člověk, s nímž si velice dobře rozumím, a to profesně i lidsky. Spolupracovat s ní chci i nadále. Zároveň chci ale pomoci zrealizovat myšlenku sportovních center s lékařským zázemím. Tak, aby vrcholoví sportovci nemuseli jezdit od lékaře k lékaři a hledat nějaké ošetření. Jedno z nich by mohlo vzniknout i v Novém Městě na Moravě,“ uvedl Pilný.