Prezidentská volba zvýšila prodeje i dalších portrétů. Od ledna SEVT prodal také 800 obrazů Jana Ámose Komenského, 900 státních znaků a 200 portrétů ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.

„Prodeje portrétu Zemana se pohybovaly kolem 500 kusů. Státní znaky jsou jemně v závěsu," řekla Lucie Grycová ze společnosti KL-Trade, která portrét také nabízí.

Portrét prezidenta nakupují ve velkém především školy, obce a státní úřady. Řada škol i radnic ale po letošní volbě prezidenta v této tradici nepokračuje. V Česku žádný zákon neurčuje školám povinnost vyvěšovat ve třídách portrét hlavy státu. Od minulého týdne je také na všech poštách k dostání známka s portrétem prezidenta Zemana. Startovací náklad je deset milionů kusů. Známka s prezidentem bude písmenová, nebude tedy obsahovat konkrétní cenu, ale písmeno A, které znamená určení pro vnitrostátní poštovní styk.

Filatelisté a další zájemci si mohou pořídit pamětní list k prvnímu dni vydání známky. Pošta jej připravila v omezeném nákladu 2500 kusů a je k dostání buď na hlavní poště, nebo přes objednávku na internetu. Známka se Zemanem vychází v nákladu, který by měl pokrýt prodej v letošním roce. V příštím roce pošta plánuje dotisk. „Známka s prezidentem patří do základní nabídky a musí být dostupná na všech našich 3300 pobočkách," uvedl mluvčí. V platnosti zůstávají i další známky s českými prezidenty.

Známky s Václavem Havlem ale už zájemci neseženou, protože jsou vyprodané. V nabídce pro filatelisty zůstává několik desítek tisíc známek s portrétem Václava Klause.

Známka s Milošem Zemanem není označena cenou, ale písmenem A, což znamená určení pro poslání obyčejného psaní do 50 gramů ve vnitrostátním styku. Vzhledem ke způsobu výroby a ochrany není samolepicí. Pošta ji vyrábí nejnáročnější technologií rotačního ocelotisku kombinovaného s hlubotiskem. Portrét pro prezidentskou známku vytvořil rytec Miloš Ondráček.

Pošta ročně vydává kolem 60 příležitostných známek a několik desítek výplatních známek.