Většinu problémů na elektrickém vedení se energetikům podařilo odstranit, bez dodávky elektrického proudu včera zůstaly jen jednotlivé domácnosti na Třebíčsku. „Přerušení dodávky proudu se už netýká větších obcí, ale spíš několika rekreačních oblastí," hlásil včera mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha.

Kvůli elektrickým vodičům spadlým na vozovku byly dočasně uzavřeny silnice mezi obcemi Křoví a Vlkov na Žďársku a mezi obcemi Bítovánky a Římov na Třebíčsku.

Na Třebíčsku byly i další uzavřené úseky kvůli stromům spadlým na vozovku, a to mezi Bítovánkami a Cidlinou, Opatovem a Heralticemi, Mohelnem a Kramolínem, a Dědicemi a Budkovem. Brzo ráno ve čtvrtek se podařilo obnovit provoz mezi Komárovicemi a Budkovem.

Počasí způsobilo v minulých dnech problémy také vodohospodářům. Námraza poškodila na území Vysočiny stovky stromů ve vlastnictví Povodí Moravy. „Škodu teprve vyčíslujeme, její výši budeme znát přibližně za týden," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský.

Podle mluvčí hasičů Petry Musilové bylo ve čtvrtek na Vysočině problémů souvisejících s počasím minimum. „Situace se uklidnila, hasiči v noci ze středy na čtvrtek zasahovali v celém kraji pouze v sedmi případech," řekla mluvčí. Od pondělí do středečního večera přitom absolvovali hasiči více než se sedm set výjezdů.

Předpověď počasí na dnešek slibuje, že se teploty udrží nad nulou po celý den. Bude zataženo, místy může řidiče překvapit mlha.