V současné době je parkoviště polikliniky zdarma. Parkoviště Lidlu také, ovšem jen, pokud neparkujete déle než jednu hodinu. Poté už musíte za každou započatou hodinu zaplatit třicet korun. „Docela mě to štve, jezdím k doktorovi, a když není místo na parkovišti polikliniky, zaparkuji u Lidlu. Někdy mi to ale trvá déle než hodinu a potom platím, přitom vůbec nenakupuji,“ postěžovala si Marie Málková ze Žďáru.

Díky průjezdnosti parkoviště bude u polikliniky bezpečněji

Až budou obě parkoviště spojena, vzniknou nejen nová parkovací místa, ale parkoviště, na rozdíl ode dneška, bude průjezdné. Odpadne tak nepříjemné a mnohdy nebezpečné couvání přímo na hlavní silnici. Nájemci polikliniky toto řešení vítají. „Není zde kde zaparkovat, je to dobře,“ řekl už dříve oční optik Jiří Látal. Otázkou zůstává, zda bude staronové parkoviště téměř v centru města placené nebo ne.

O poplatcích za parkování rozhodne budoucnost

„S vybíráním parkovného na parkovišti u polikliniky zatím nepočítáme,“ uvedla místostarostka Dagmar Zvěřinová.

Stanovisko obchodního řetězce Lidl je ale váhavé. „Přistoupili jsme na možnost propojení parkoviště, jelikož si myslíme, že toto řešení bude pohodlnější pro občany města a samozřejmě také pro naše potencionální zákazníky. To, jakou formou, a za jakých podmínek se bude parkoviště provozovat je zatím otázkou budoucnosti,“ řekla tisková mluvčí Lidlu Monika Šrámková.

Propojení parkoviště u polikliniky s parkovací plochou u Lidlu přijde město na pět a půl milionu korun. Společnost Lidl přispěje jedním milionem korun. Součástí stavby je také vybudování chodníku ve směru od tržnice, včetně parkové úpravy.