„Momentálně proces vrcholí. Protože nám ve společnosti zůstali v podstatě jenom zaměstnanci laboratoře, rentgenu a jedna dětská lékařka, všichni ostatní jsou už soukromníci a jen nám platí nájem, nemá smysl polikliniku jako společnost s ručením omezeným dál udržovat,“ informoval starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska.

Aktuálně se v tomto smyslu, ať už novým „soukromníkům“, anebo těm stávajícím, kterých jsou v poliklinice bezmála čtyři desítky, připravují nové smlouvy o pronájmu. „Nové smlouvy musí mít s městem, nikoliv už s poliklinikou. Napříště tedy už budeme jenom pronajímat prostory, přičemž jsme se ale zavázali k zachování rentgenu i ultrazvuku s tím, že když bude potřeba, město do obnovy finančně nákladných přístrojů zainvestuje. Nechceme, aby lidé museli za těmito vyšetřeními dojíždět do Nového Města,“ přiblížil starosta.

Uklízečky z polikliniky administrativně přejdou pod bytový odbor, ale i nadále bude platit, že někteří lékaři si chtějí uklízet sami, zatímco další si za to městu raději připlatí. Po likvidaci společnosti s ručením omezeným, která by měla začít v říjnu, bude tato vymazána z rejstříku firem. „Pro pacienty zůstane všechno při starém, z jejich pohledu jde pouze o administrativní změnu,“ doplnil Karel Pačiska.