Akce, která se na Žďársku uskutečnila letos poprvé, se u řidičů shledala s úspěchem. „V dnešní době stojí policisté u silnic všude, a je to jenom dobře. Navíc když rozdávají ještě dárky,“ smál se Pavel Šteiner, který včera ráno cestoval přes Žďársko do Ostravy.

„Nesvítilo mi ale jedno světlo, takže pito asi nedostanu. Ale moc mě to nemrzí. Až dorazíme s kolegou do Křižanova, dám si oběd a pivko a řízení za mě převezme kamarád,“ dodal s úsměvem.

Strážci zákona během včerejší akce, jež trvala od devíti do jedenácti hodin dopoledne, kontrolovali doklady, technický stav a vybavenost vozu. „Navíc se v Sazomíně měřila rychlost a prováděli jsme dechovou zkoušku na alkohol,“ podotkl mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

Během „Léta za volantem“ zkontrolovali policisté čtyřicet tři šoférů, z nichž se jich sedm dopustilo přestupku. „Dvakrát se jednalo o špatných technický stav vozu, jeden řidič neměl v pořádku doklady a jeden muž u sebe neměl doklad o pojištění. Tři hříšníci překročili povolenou rychlost,“ vyjmenoval policejní mluvčí.

Strážci zákona vybrali na pokutách celkem šest tisíc sto korun. A proč rozdávali za dobré chování právě pito? „V létě se musí pitný režim dodržovat, a dvojnásob to platí u řidičů. Nealkoholickým pivem se tak mohou během cesty osvěžit,“ vysvětlil Václav Kučera.