Podle informací Národního dopravního informačního centra byla po poledni nesjízdná silnice mezi Horní Libochovou a Kundraticemi na Žďársku. Krajští silničáři uvedli, že tato komunikace je už opět průjezdná.

"Před chvílí nám tam projel sypač, nehlásil žádné problémy," uvedl dispečer krajské správy a údržby silnic. Doplnil, že komunikace jsou sjízdné v celém kraji, ale se zvýšenou opatrností.

Nehoda s vážným zraněním dívky se stala na Žďársku, okolnosti ještě policisté prověřují. "V 11 případech nás řidiči volali a žádali, aby na místo přijel posypový vůz," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Problémy se sjízdností silnic se podle ní vyskytovaly na území celé Vysočiny.

Meteorologové varují před intenzivním sněžením, které k večeru a v noci ještě zesílí. Do středy napadne na celém území Česka asi deseticentimetrová vrstva sněhu. Ve vyšších polohách na severu Čech a také na Českomoravské vrchovině spadne místy až 30 centimetrů sněhu. Silný vítr bude tvořit sněhové jazyky a závěje.