Policejní sídlo za zhruba dvaašedesát milionů korun se nachází poblíž centra města za řekou Balinkou. „S potěšením mohu prohlásit, že se dílo podařilo a že dneska otevíráme nejmodernější pracoviště určené pro policisty v Kraji Vysočina. Komfortem, dispozičním řešením a vybavením nového obvodního oddělení se výrazně zvýší komfort nejen pro službu konající policisty, ale také pro obyvatele a návštěvníky města, kteří budou mít k dispozici vlídné a moderní prostředí pro vyřizování svých záležitostí,“ řekl při slavnostním otevření Miloš Trojánek, ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Masopustní průvod v Borech přinesl spoustu nápaditých kostýmů a zábavy. Foto: Pavel Zmeškal
Místo Měsíce Bory. Do masopustního průvodu se přidala i posádka Apolla 11

Nová budova má tři nadzemní podlaží. V prostředním vstupním podlaží se nachází centrální pracoviště celé budovy - pracoviště nepřetržité dozorčí služby s nezbytnými navazujícími místnostmi. Druhé patro je nástavbou nad operativním nepřetržitým provozem dvou spodních podlaží. Jsou zde převážně kancelářské plochy a vedení obvodního oddělení. Podzemní podlaží bude nezbytným zázemím pro policisty ve službě. Jsou zde garáže, šatny, cely a technické zázemí.

S novým měsícem taktéž nadobro ukončila činnost původní policejní budova v ulici Zámecká, která podle policie nevyhovovala standardům dnešní doby.