„Majitel nové pohřební služby za mnou přišel s tím, že mu nebylo umožněno uskutečnit pohřeb v obřadní síni. Řešili jsme to jednáním,“ upřesnila starostka Zdeňka Marková. Síň sice spadala pod Novoměstskou správu budov, ale v pronájmu ji měla pohřební služba Josefa Kopáčka, která už v Novém Městě působí přes dvacet let.

„Měl jsem tam pořádat pohřeb. Volal jsem ke Kopáčkům, a bylo mi sděleno, že síň mají pronajatou a že se o tom se mnou nebudou bavit. Hned jsem proto šel na radnici,“ popsal počátek sporu Radek Kunc, který si pobočku své pohřební služby Anubis otevřel v Novém Městě před pár týdny.

„Pouze jsme panu Kuncovi sdělili, že máme síň v pronájmu. To bylo vše. Žádné problémy jsme mu nedělali a neděláme. Navíc si to hned ten den vyřídil na radnici,“ okomentovala situaci spolumajitelka Pohřební služby Kopáček Ladislava Klusáčková.

Na radnici se k jednání sešli majitelé Pohřební služby Kopáček, starostka Marková a ředitel Novoměstské správy budov Jaromír Černý. Dohody se účastníci jednání dočkali záhy.

„Během dvou hodin byly učiněny kroky, abychom mohli obřadní síň využívat jako každá jiná pohřební služba,“ řekl Radek Kunc z Anubisu. A jak je možné, že smlouva o pronájmu s rodinou Kopáčkových přestala platit tak rychle?

„Domluvili jsme se a ukončili smlouvu o pronájmu dohodou,“ vysvětlila Ladislava Klusáčková. Poslední rozloučení ve smuteční síni si tak pohřební služby, a to nejen Kopáčkova a Anubis, musí nyní domlouvat v Novoměstské správě budov.

Ta bude zřejmě již brzy pověřena také dalším úkolem. „Ještě tento rok chceme předělat vnitřek budovy. Nevhodné umístění síně už bohužel nezměníme. Místo posledního rozloučení má být důstojnější,“ zakončila starostka Marková.

--------------

Situaci v novoměstských pohřebních službách sledujeme:

Poslední cesta člověka skončila nedůstojně - čtěte zde

Pohřební službě hrozí pokuta sto tisíc - čtěte zde