Před nedávnem tam už vyrostlo čtrnáct nových rodinných domů. Pohledec se nebývale rozrůstá. „Plánujeme tam další zasíťování parcel pro rodinné domky,“ potvrdil místostarosta Nového Města na Moravě Stanislav Marek.

Pohledecký stavební boom má svůj důvod. Většinu pozemků tam totiž vlastní město. „To je velice důležité. Vykupovat pozemky na stavební parcely bývá problematické,“ vysvětlil Stanislav Marek.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Na novoměstském katolickém hřbitově přibylo hrobových i urnových míst. Nová smuteční síň bude umístěna pod ním.
FOTO: Novoměstský hřbitov rozšířili a vyroste pod ním i smuteční síň

„Nestává se tak často, že by se podařilo během krátké doby vytvořit čtyřicet nových stavebních parcel,“ přidal se novoměstský starosta Michal Šmarda.

Zasíťovat nové pozemky pro stavbu rodinných domů chce město v příštím roce. „Tak, aby se v následujícím roce mohly parcely zájemcům prodávat,“ nastínil Michal Šmarda.

Pohledec se tak stává nejrychleji se rozrůstající novoměstskou místní částí. „Pokud jde o počet obyvatel, tak stoprocentně. Z hlediska kvality života je ale Pohledec srovnatelný s ostatními místními částmi,“ poznamenal Michal Šmarda.