"Letos se mi líbí sestava pohádek. Dříve se nám to třeba sešlo tak, že jsme měli samé Kocoury v botách nebo čerty. Tento rok je nabídka pestrá,“ pochválila si Marcela Lorencová, ředitelka Kultury Žďár, která akci pořádá.

Malí i velcí diváci, žáci základních a mateřských škol, ale také široká veřejnost se mohou těšit například na pohádky O Smolíčkovi, Vypečená svatba, Tři braši, Rozum a štěstí nebo Dvanáct měsíčků.

„Mám radost například z účasti jihlavského souboru, který slibuje konkurenci. Neznám třeba Jaroměřické. Zuby si brousí naši žďárští divadelníci, hodně si věří, tak uvidíme, jak to dopadne. Je dobře, že si nás našla i divadla, jež u nás ještě nevystupovala, nebo už je to déle,“ pověděla Marcela Lorencová.

Žďárská přehlídka je postupovou soutěží. Porotci zvolí jeden soubor, který bude mít možnost zúčastnit se národní přehlídky amatérských divadel hrajících pro děti a mládež Popelka Rakovník.

Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v pátek 1. dubna ve 14 hodin ve Staré radnici. „Ceny pro Pohádkový mlejnek 2011 vyrobila výtvarnice Květa Olšiaková a budou také vystaveny v divadle,“ upozornila Lorencová.

Kromě nich si zájemci v Městském divadle mohou prohlédnout doprovodnou výstavu ilustrací Venduly Hegerové, a to vždy hodinu před představením a během něj.