„Na Štědrý den máme otevřeno od osmi do šestnácti hodin, v ostatní dny pak od osmi ráno do devíti hodin večer," sdělil správce Ski snow areálu na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě Karel Klapač.

Na Štědrý den bude v provozu například i sjezdovka ve Svratce, a to od 9 do 13 hodin, v dalších dvou svátečních dnech pak od devíti do osmi večer. Na lyže se bude možné vypravit i do Karasína, Dalečína, Velkého Meziříčí či Nového Jimramova.

Mokré stopy

S běžkami to zatím vypadá trochu bledě, přírodní upravované trasy na Novoměstsku, Žďársku a Bystřicku jsou po deštích začátkem týdne poničené a upravovat se mohou, až znovu nasněží. Lyžovat je možné jenom na části z nich, například na pláních na Novoměstsku. Pro veřejnost však budou v některých hodinách (podle rozpisu na webu Nového Města) přístupné i trasy v okolí Hotelu Ski, které se připravují na mistrovství světa v biatlonu.

Kolem Žďáru se zatím dají použít běžky jen na pláních. „Najeté stopy za Pilákem jsou nesjízdné. Je možné bruslit po firnu na pláních kolem Žďáru," informoval Lubomír Černý ze žďárské organizace Sportis, která se o údržbu běžeckých stop na Žďársku stará.

Sportumilovným lidem budou k dispozici i umělé ledové plochy v okrese ve Žďáře nad Sázavou, ve Velkém Meziříčí i Velké Bíteši.

Například na žďárském zimním stadionu si může veřejnost zabruslit po oba svátky vánoční od 10 do 11.30 hodin. Ve Velké Bíteši se bude bruslit dokonce i na Štědrý den od 13 do 14.45 hodin, a to zdarma. Zájemci z řad veřejnosti mohou v Bíteši obout brusle i 25. prosince od 13 do 17.30 hodin. Ve Velkém Meziříčí se oproti tomu mohou lidé projet po ledovém oválu jen těsně před svátky v sobotu 22. a v neděli 23. prosince od 14 do 15.30 hodin.

Kdo nemá rád lyže a zimu, může do vody. Přihřívané. O Vánocích bude v provozu nový žďárský bazén. Na Štědrý den bude sice zavřený, ale plavat a relaxovat s využitím všech dostupných atrakcí bude možné po oba sváteční dny od 10 do 21 hodin.

Otevřený bude s výjimkou Štědrého dne také bazén v bystřické sportovní hale, potažmo hala celá, takže kromě plavání, cvičení a lezení na horolezecké stěně je možné si zahrát třeba squash, kuželky či bowling, a to od 9 až do 22 hodin.