V celkovém hodnocení obsadila při konkurenci 270 soutěžících z 31 zemí světa čtvrté místo. Třetí příčku obsadila česká reprezentantka mimo jiné v královské disciplíně. Text z papírové předlohy opisovala po dobu třiceti minut rychlostí 632 čistých úhozů za minutu.

Další bronz si odnesla po korektuře textu. „Trochu mě zklamala technika, když se mi přes infraport opakovaně připojoval na notebook vedlejší soutěžící,“ postěžovala si Petra Kinclová.

Vícejazyčný tříminutový diktát zvládla zachytit rodačka z Bystřice nad Pernštejnem ve slovenštině a v němčině a vysloužila si tak druhé místo. K několika medailovým příčkám přidala studentka Fakulty podnikatelské Vysokého učení technického v Brně ještě páté místo v Real-time competition a šesté místo za desetiminutový diktát se zrychlující se tendencí.

Petra Kinclová

 

Pátý soutěžní den strávili soutěžící aktivním odpočinkem. „Vytvořilo se deset smíšených družstev. Chodili jsme pak různými uličkami, plnili úkoly, sbírali předměty a nalézali pečlivě schované obálky s anglickými instrukcemi,“ nechala se slyšet Petra Kinclová.

Po slavnostním dvouhodinovém vyhlašování výsledků následovala volná zábava. „Myslím, že byste nenašli žádného Čecha, který by byť jediné slůvko v anglickém jazyce neprohodil,“ poznamenala česká „rychlopísařka“. Za dva roky se všichni opět sejdou, a to v čínském Pekingu na Mistrovství světa ve zpracování textu 2009.