„Nejčastěji se dělá jazyk, pupík, obočí, nos. Ze sta lidí si ale tetování do pupíku nechá udělat tak jeden kluk, je to spíš výsada holek,“ uvedl Jiří Netolička z jihlavského tetovacího salonu Tatoo Netty. Právě on byl hlavním hostem druhé Tatoo party ve žďárském Hell clubu.

Tetování nebo piercing si „v pekle“ nechalo během této dvoudenní akce udělat více než třicet lidí.

Patřil mezi ně i Michal Bernard ze Žďáru nad Sázavou. „Brácha má dvě tetování, líbí se mi to, tak jsem se také pro jedno rozhodl,“ řekl Michal Bernard, kterému na paži za dvě hodiny vznikl velký ornament tygra. „Doba tetování samozřejmě záleží na velikosti obrázku. Pohybuje se od pěti minut do pěti hodin,“ upřesnil Jiří Netolička.

Zájemce o tetování prý už také několikrát odmítl. „Odmítám tetovat opilé a nezletilé, jinak není důvod,“ dodal Netolička.

Problémem by při tetování neměla být ani mateřská znaménka. Skutečně dobrý tvůrce tetování je umí zakomponovat do ornamentu. A kdo je nejčastějším zájemcem o piercing nebo tetování? „Většinou jsou to mladší lidi. Do osmnácti let musí přijít s rodiči, ale výjimkou není ani střední generace,“ řekl pořadatel Tatoo party Lukáš Košťál.

Obrázek na těle vzniká pomocí tetovací pistole a speciálních tetovacích barev. Může být černobílý nebo barevný. Záleží na přání zákazníka.