„Všichni se bojíme, co bude, je to i trochu omezování, na to, že jsme v Evropské unii. Časté testování je také časově náročné. Pro ty, kteří dojíždí pár kilometrů, tak je to asi v pohodě, ale pro jiné je to těžší. Dnes jsem tady stál od sedmi hodin a přišel jsem na řadu až po půl desáté,“ řekl Deníku pendler, který přiznal, že testování nijak nebolelo, i když je zvyklý na testování do krku a na Folmavě se testovalo výtěrem tyčinkou z nosu. Na další testy půjde v Německu.

Kvůli neustálým změnám a opatřením už prý dokonce přemýšlel i o tom, že by s prací v Německu skončil. „Pracuji v Německu čtyři roky. Už jsem kvůli všemu, co se děje, přemýšlel, že bych i skončil, ale co můžu dělat v dnešní době. Zatím zkouším vše překousnout, musíme se tomu přizpůsobit, i když je to náročné,“ uvedl pendler.

Teď bude s napětím očekávat, co ještě přijde ze strany Německa, kde se mluví o ještě větším zpřísňování pravidel. „Uvidíme, co bude. Podle toho se pak budeme muset nějak zařídit,“ dodal pendler na závěr.

Od 4 hodin ráno funguje v Pomezí mobilní testovací místo, jehož provoz zajišťují hasiči.
Pendlerům se trochu uleví, stačí doklad o podstoupení testu