Akci znovu zaštiťuje Aleš Wasserbauer, handicapovaný cyklista, kterému byla před léty amputována noha ve stehnu během léčby rakoviny. Jeho projekt Na kole dětem Žďárskými vrchy, kterého se rovněž aktivně účastní, tradičně získává finance pro děti trpící onkologickými onemocněními. „Hlavním cílem projektu je získání finančních prostředků pro Nadační fond Krtek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem, a dětská oddělení nemocnic v Novém Městě na Moravě a v Jihlavě. Má ukázat a motivovat všechny, že i s handicapem se dá sportovat, například jezdit na kole,“ uvádí Aleš Wasserbauer.

Trasa dlouhá sedmašedesát kilometrů i letos povede ze žďárského rekreačního areálu Pilák přes Světnov, Herálec, Svratku, Křižánky, Milovy, Sněžné, Kadov, Fryšavu, Tři Studně, Vlachovice, Nové Město na Moravě, Petrovice, Slavkovice a Veselíčko zpět k Pilské nádrži. V pelotonu bude vezena také kasička na dobrovolné příspěvky, kterými mohou lidé projekt podpořit v průběhu zastávek cyklojízdy. Ty budou připraveny ve Svratce, Sněžném a v novoměstské Vysočina Areně. „U nás je naplánována občerstvovací zastávka v 10.50 hodin,“ poznamenal starosta Svratky František Mládek.

Sraz olomouckých rodáků, 15. 6. 2019
Nové Město pozvalo na sraz padesátníků

Cyklojízdy Na kole dětem Žďárskými vrchy se obvykle účastní kolem čtyř a pěti stovek cyklistů, ale ne všichni trasu ujedou celou. Rovněž se ne všichni registrují na startu u Pilské nádrže, protože podle pravidel se dá připojit a odpojit kdekoliv po cestě.