Jenže závěrečnou část prohrál 0:3, a tak nezískal ani bod. Rozhodnutí přišlo až v posledních dvou minutách, kdy se katem Spartaku stal kolínský útočník Kubišta, který byl autorem obou branek z 59. a 60. minuty. Pelhřimov nakonec v Kolíně prohrál 2:4.

Žďár v Milevsku sice mohutně finišoval, ze stavu 0:3 se dokázal dotáhnout na rozdíl jediné branky, na vyrovnání už ale nedosáhl. Poslední druholigový zástupce Vysočiny Chotěboř prodloužila čekání na výhru na pětizápasovou šňůru, podruhé za sebou dokonce navíc dostala osmigólový příděl.
Nadprůměrné druholigové utkání

Pelhřimovští prohráli bitvu o druhou příčku, ale za předvedený výkon na ledě kolínských Kozlů se rozhodně stydět nemusejí. „Na druhou ligu to bylo hodně nadprůměrné utkání, kterému nechybělo nasazení obou týmů i pěkné kombinace,“ poznamenal kouč hostujícího Spartaku Jaroslav Martínek.
Jeho svěřenci dvakrát zásluhou Hrbatého vedli, ale Středočeši v nástupu do třetí třetiny vyrovnali. „Je škoda, že jsme za stavu 0:1 a 1:2 nedokázali proměnit šance a tím soupeři odskočit. Bohužel jsme za to v závěru zaplatili, když měl soupeř i více štěstí,“ litoval Martínek.

Když už se zdálo, že zápas směřuje do prodloužení, vyhodil puk z obrané třetiny přes mantinel obránce Rašner. Kolín v početní výhodě trestal. Odražený puk od plexiskla vrátil za záda Klestila nejproduktivnější hráč kanadského bodování Kozlů Kubišta. Ten vítězství svého týmu při power play Pelhřimova zpečetil.

Až teprve za stavu 0:3 se začali prosazovat hokejisté Žďáru na ledě Milevska. Jejich nástup však přišel až příliš pozdě. Brankami Kunstmüllera a Jandy sice snížili na rozdíl jediné branky, ale vyrovnání se už nedočkali. Třetí gól Žďáru visel sice na vlásku, ale Janda dorážku Koželuhovi střely do branky usměrnit nedokázal.

Chotěboř znovu inkasovala osmičku

Poslední celek druhé ligy na ledě lídra soutěže příliš šancí na úspěch neměl, což se potvrdilo i v průběhu zápasu. Domácí Benešov polevil až za stavu 8:1 a dovolil Chotěboři v posledním dějství zkorigovat výsledek na konečných 8:4.

O vývoji utkání hodně napověděla už první třetina, kdy hosté špatně bruslili a byli hodně nedůrazní. První branka byla k vidění už po třinácti vteřinách. Čestný úspěch zaznamenali hostující hráči Chotěboře až v 28. minutě, kdy snížili na 5:1, jenže za dalších dvacet vteřin domácí znovu skórovali.„Krok jsme dokázali srovnat až v poslední části, kdy jsme výsledek alespoň trochu zkorigovali,“ pokrčil rameny chotěbořský kouč Vladimír Halamka. „V našem dresu se poprvé objevil Kesner, který odvedl solidní výkon. Dokonce se jednou střelecky prosadil,“ dodal Halamka.