Na post starosty byl koalicí navrhnut Jiří Maděra z vítězné ČSSD, který k jednání řekl: „Ve čtvrtek jsme uzavřeli dohodu mezi čtyřmi politickými subjekty, kde jsme se shodli na společném postupu při dalším vyjednávání. Shodli jsme se také na tom, že dáme prostor Novému směru, aby se k našemu jednání připojil a tím se také zapojil do společného řízení Nového Města na Moravě.“

Pozice místostarosty byla nabídnuta současnému místostarostovi Stanislavu Markovi, který kandidoval za SNK pro obce.

Jiří Maděra je dlouholetým zaměstnancem novoměstského gymnázia Vincence Makovského a od ledna letošního roku je také krajským zastupitelem.

--------------

Výsledky voleb:

SNK a SNK ED 1 mandát

ODS 2 mandáty

TOP 09 3 mandáty

NOVÝ SMĚR 5 mandátů

KSČM 1 mandát

SNK pro obce 3 mandáty

ČSSD 6 mandátů

KDU–ČSL 2 mandáty

Utvořená koalice ČSSD, SNK pro obce, TOP 09 a KDU–ČSL: Maděra Jiří, Macháčková Soňa, Lempera Jaroslav, Šmarda Michal, Kachlíková Ladislava, Brůna Josef (ČSSD), Pejchal Petr, Laštovička František (KDU-ČSL), Hauk Jindřich, Štorek Pavel, Hubáček Petr (TOP 09), Marek Stanislav, Košík Josef, Zelená Křížová Helena (SNK pro obce). Celkem váha 14 mandátů ve 23 členném zastupitelstvu Nového Města na Moravě.

Mimo vládnoucí koalici zůstali: Marková Zdeňka (SNK ED), Komínková Ilona, Macek Libor (ODS), , Kadlec Zdeněk, Pavlík Milan, Černý Libor, Buchta Lubomír, Chroustovský Jaromír (Nový směr), Buchtová Věra (KSČM).