Hostem pořadu se tentokrát stal populární herec Lukáš Hejlík, který na náměstí společně se šéfkuchařem Jaroslavem Sapíkem a za moderátorské asistence herečky Daniely Šinkorové, uvařil rychlou chřestovou polévku. Na svém nedalekém statku v Říčkách poblíž Domašova u Brna pak před filmovými kamerami připravil pečené jehněčí s medvědím česnekem, a to právě proto, že ovce na své usedlosti chová.

Znamená to, že konzumujete výhradně jehněčí maso?
To rozhodně ne, ale mám ho na talíři tak desetkrát do měsíce. Ale je pravda, že jím a vařím hlavně to, co si sám vyprodukuji. Takže kromě jehněčího i hodně zeleniny, pěstuji například i dýně hokaido. Když nejsem doma, stravuji se v restauracích, ale snažím se z jídelního lístku vybírat něco lehčího.

Tedy vyloženě zdravého?
Něco, co mě neodrovná jako třeba česká klasika v podobě svíčkové nebo tradičního vepřa-knedla-zela. To si sice občas, spíš z nostalgie, dám, ale jen když vím, že po takovém obědě mám třeba dvě hodiny čas na odpočinek. Protože takové jídlo zalité pivem mě unaví natolik, že je to na šlofíka. Když mám ale čas třeba na večeři, tak si jídlo v restauraci vychutnám se vším všudy. Dám si předkrm, polévku, hlavní jídlo i dezert…

Váš vztah k jídlu a vaření je očividně veskrze pozitivní…
Vařit mě dost baví a úplně nejraději jím právě to, co si sám připravím.

Pečete?
Peču. Říkám ale, že péct jsem se nenaučil, ale přestál se toho bát. Teď už risknu cokoliv. Ne vždy to ale vyjde. Moje dcera je ale výborná, protože říká táto, nevadí, že se to třeba rozpadne, mně to chutná. Někdy se stane, že upečený moučník neukusujeme, ale jíme lžící. Dělám mrkvový dort, ten má úspěch a drží pohromadě, a o Velikonocích jsem pekl i mrkvového beránka.