„Budeme se snažit omezit provoz stavebních strojů v areálu nemocnice. Proto jsme nasměrovali stavební cesty mimo hlavní prostory,“ prohlásil technický náměstek Jiří Drdla s tím, že vedení nemocnice se pacientům a zaměstnancům předem omlouvá za zvýšený hluk a prach v důsledku bourání. V minulých dnech probíhala demontáž podlah, zárubní a oken. Demolice střechy a obvodových zdí začne právě v týdnu od pondělí 21. srpna.

Nová budova dětského pavilonu bude mít celkem 33 lůžek, z toho tři lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči. Kapacita lůžek se tak zvětší oproti stávajícímu dětskému oddělení o pět lůžek. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, bude tam vybudováno zázemí pro děti i rodinný doprovod.

Novoměstská nemocnice již delší dobu usilovala o výstavbu nového dětského oddělení. Stará budova, jejíž některé části pocházely z padesátých let minulého století, už neposkytovala potřebný standard. „Byla zde nutná výměna elektroinstalací, vody a odpadů. Také dispozičně již budova přestávala vyhovovat současným potřebám,“ upřesnil náměstek Jiří Drdla. Pacienti a zdravotníci se nového oddělení dočkají v moderním pavilonu, který bude splňovat veškeré požadavky kladené na poskytování zdravotních služeb v současné době. „Budova dětského oddělení je koncipovaná jako pasivní dům, takž očekáváme i mnohem úspornější provozní náklady než tomu bylo doposud,“ připomenul náměstek Drdla na jednu z předností nového dětského pavilonu.

Stavbu pavilonu dětského oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě za zhruba sedmdesát milionů korun bude hradit Kraj Vysočina ze svého rozpočtu, postavený má být do konce roku 2018.

Ilustrační foto.
Do participativního rozpočtu lidé přihlásili jedenáct návrhů