Jako tvář Modrých dnů jste známý už několik let. Nyní v rámci jejich projektu propagujete stavbu hřiště ve Žďáru. Jaký máte vůbec vztah ke sportu?
Velice kladný. Jako dítě jsem hrál třetí florbalovou ligu, také hokej, basket, házenou. Na hřišti jsem tedy byl velice často.

Tedy Hřiště Modrých dnů je vám hodně blízké?

Samozřejmě, a vůbec k Modrým dnům jsem během těch let, co s nimi spolupracuji, získal takový skoro rodinný přístup. A hřiště je moc dobrá aktivita. Sportující mládež nemá čas na alkohol, drogy a podobné věci.

Jak je financována stavba této sportovní plochy?

Půlmilionová částka je výtěžkem tří po sobě jdoucích ročníků Festivalu Modré dny, jehož generálním partnerem je společnost Jihomoravská plynárenská a.s., člen skupiny RWE. Stejnou částkou stavbu Hřiště Modrých dnů podpoří Žďár nad Sázavou.

Řekl jste, že sport vám byl v dětství velice blízký. A jak to máte nyní?

V létě hraji plážový volejbal a moc rád plavu, v zimě obvykle lyžuji. A už nějakou dobu sleduji, že pohyb a zdravé stravování mi dělá moc dobře. Člověk pak má daleko více energie.

Tedy žádná svíčková se šesti, nebo guláš?

Nic se samozřejmě nesmí přehánět. Miluji kuře, ryby, zeleninu, hlavně brokolici, ale že bych se živil výhradně zrníčky, to zase ne. Mám rád i nezdravé dobroty, třeba zrovna svíčková patří k mým nejoblíbenějším jídlům. Vařím si ji sám, tak jednou za měsíc nebo za dva. Jenom domácí knedlíky ještě neumím.

Prozradíte recept?

Je úplně běžný, alespoň myslím. Na másle orestuji nakrájenou kořenovou zeleninu, osolím ji, opepřím, přidám cukr a citron. S bobkovým listem, oloupaným citronem a novým kořením pak uvařím předem orestovanou pravou svíčkovou. Vytáhnu svíčkouvou, kterou nakrájím na plátky. Vývar pak smíchám se zeleninou a rozmixuji. Pak už jen do omáčky přidám máslo, smetanu, tymián, trochu hořčice. A je to vynikající.

----------

Ondřej Brzobohatý

Ondřej Brzobohatý je český hudební skladatel a hudebník, který se stal známým moderováním prvního ročníku soutěže Česko hledá SuperStar. Je synem známého herce Radoslava Brzobohatého a herečky Hany Gregorová.

Na základní umělecké škole se učil hře na housle, později absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru skladba, klavír a dirigování.

Hraje v hudební skupině Bůhví, autorsky se podílí na albech např. Sámera Issy. Hraje v seriálu Tv Nova Ulice právníka Marka Stránského.