Záměr umístění automatů má za úkol zpracovat odbor dopravy městského úřadu. O změně systému zpoplatnění vjezdu a parkování na Náměstí se ve Velkém Meziříčí diskutuje už několik let. Změna ale byla odložena kvůli opravám v ulici Novosady. Ty jsou ale před dokončením, takže problém je opět aktuální.

Úředníci pro radní připravují studii

„Odbor dopravy zpracuje pro příští jednání rady studii, co by zavedení automatů obnášelo. Souvisí to i s tím, že je tady spousta firem, rezidenční parkování a podobně. Teprve potom se v radě města rozhodneme, zda předložíme konečné řešení zastupitelům,“ uvedl starosta František Bradáč.

Poplatek za vjezd na velkomeziříčské náměstí se platí od začátku devadesátých let minulého století. Po zaplacení deseti korun může každý řidič vjíždět do centra města a využívat parkovací plochy neomezeně po celý den. Toho ale zneužívá řada majitelů aut – ta nechávají odstavena na náměstí několik hodin, a mnohdy i celý den. A právě to je trnem v oku velkomeziříčské radnice.

 

Od zrušení poplatku a zavedení systému parkovacích automatů si město slibuje uvolnění parkovacích míst. „Náměstí je přetížené. Pokud tady budou automaty, tak si myslíme, že na Náměstí nebudou auta parkovat celodenně. Sazba by byla pro první hodinu nějaká lidová, ale za delší stání by se platilo víc,“ konstatoval starosta František Bradáč.

Jestliže bude posudek úředníků na umístění parkovacích automatů kladný, mohlo by dojít ke změně už příští rok. Mají být na Náměstí ve Velkém Meziříčí parkovací automaty? Diskuze na www.zdarskydenik.cz