Právě ulice Budovatelů a její rekonstrukce je asi největší projekt, který chtěla letos novoměstská radnice zvládnout. A prozatím to vypadá, že celý ho v letošním roce nesplní. „Dost mě to štve, ale asi to vážně nedáme,“ řekl na rovinu novoměstský starosta Michal Šmarda. Rekonstrukci ulice tak zřejmě dokončí až příští rok. „Detailnější důvody, proč to celé nestihneme, uvedu příští týden,“ dodal Šmarda.

Podle projektu má dojít ke kompletní výměně sítí, obměnění parkovacích míst i kontejnerových stání. „Finální částka se bude pohybovat někde okolo devíti milionů korun,“ zmínil již dříve novoměstský místostarosta Stanislav Marek.

Pevná linka - telefon. Ilustrační foto.
Nemocnice Nové Město má plánovaný výpadek, lidé se tam nedovolají

Co se v Novém Městě naopak daří, je výstavba nových parkovacích míst v jiných lokalitách. „Máme tak nová zatím provizorní místa na Žďárské a Mendelově, nově značená na Tyršově, pár nových míst je i na Holubově ulici. A to není všechno, v dalších lokalitách probíhá příprava těchto míst,“ objasnil Šmarda.

Nové Město také postupně ruší vyhrazená placená stání. „Veřejná parkovací místa už budou sloužit všem bez rozdílu. Cedule označující rezervované parkování se odstraňují postupně, je to tím, že lidé měli parkování předplacené obvykle na dva roky a každému jeho lhůta končí jindy. V průběhu letošního roku by měla skončit platnost všech,“ zakončil Šmarda.