„Dvě vybrané účastnice od nás získají zcela zdarma péči v hodnotě bezmála čtyřicet tisíc korun,“ poznamenal jednatel fitness centra Best Fitness a osobní trenér Vladimír Pajič.

Co vás přivedlo na nápad takovouto akci uskutečnit?

Popravdě, touto myšlenkou se zabývám již delší dobu. Motivovala mě k ní televize, lépe řečeno nejrůznější teleshoppingy vysílané na obrazovkách televizoru. Prostřednictvím nich je lidem nabízeno různé sportovní náčiní, díky kterým tentokráte už zaručeně zhubnou a získají tolik vysněnou postavu. Já se tomu směji. Je nesmysl si přece myslet, že si nějaký přístroj stačí přiložit na břicho, sednout si na gauč, jíst smažené bramborové lupínky a přitom dosáhnou bez vlastního přičinění a zcela jednoduše toho, že budou mít vypracované břišní svalstvo. Tímto krokem bych chtěl lidi vyvést z omylu.

Je účast v projektu New Look 2011 nějak limitována?

Je určena všem ženám od osmnácti do x let, jež nejsou spokojeny se svojí postavou a zevnějškem. Podmínkou účasti je dobrý zdravotní stav, odhodlání změnit se a souhlas s mediální prezentací výsledků.

Co mají zájemkyně udělat, pokud chtějí podstoupit nabízenou radikální proměnu postavy a ve finále i své vizáže?

Na pajic@bestfitness.cz stačí poslat přihlášku, která musí obsahovat aktuální fotografii celé postavy zájemkyně o proměnu, dále krátký životopis a důležité je rovněž připojit důvody, proč se chce akce zúčastnit. Uzavírka přihlášek je v úterý 20. září. Samotná proměna začne 1. října.

Kolik přihlášek jste do této doby již shromáždil a ženy jaké věkové kategorie se nejčastěji hlásí?

Hranici deseti přihlášek jsme již pokořili; kdyby nebylo souhlasu s mediální prezentací výsledků, šlo by do akce mnohem více žen. Co se týká druhé části dotazu, tedy věku, je to napříč generacemi. Pokud si dobře vzpomínám, nejmladší účastnici konkurzu je devatenáct, nejstarší pětapadesát let.

Prozradíte, prosím, co všechno na aktérky čeká? Ať mají případné další zájemkyně větší představu, jak je budete „trápit“.

Nejenom mým úkolem, ale i dalších lidí z týmu profi instruktorů fitness centra Best Fitness, bude se zaměřit na formování postavy účastnic akce New Look 2011.

Jednotlivá setkání budou obnášet mimo jiné dvě až tři hodiny tréninku pod mým vedením v posilovně, opomenout nesmím ani hodiny zumby fitness nebo cvičení na TRX, což je velmi jednoduchá pomůcka složená pouze ze dvou pevných popruhů nastavitelné délky a madel pro ruce či pro nohy. Lidé si tak mohou zformovat postavu a zpevnit bolavá záda bez tahání železa, protože na TRX je vždy cvičeno pouze váhou vlastního těla, a to ve všech třech rovinách pohybu.

Součástí naší péče bude rovněž úprava jídelníčku, protože skladba a četnost přijímané potravy je padesát procent úspěchu.Ze strany kosmetického a solárního studia Azuro je čekají nejrůznější druhy masáží a další procedury podle přání žen a dohody s pracovníky ze studia.

Kdo bude vybírat z přihlášených žen ty dvě, jež následně podstoupí proměnu?

Volba bude na majitelce studia Azuro a samozřejmě na týmu lidí z fitness centra Best Fitness, kteří budou na proměnách osobně zainteresováni. Dvě vybrané účastnice si pozveme na pohovor, v rámci kterého jim přesně vysvětlíme, o co v akci půjde. Chceme si být jisti, že o proměnu stojí a mají odhodlání vydržet. Kompletní péče nás totiž přijde na bezmála 40 tisíc korun.

Jak dlouho k vám do fitness centra budou ženy docházet?

Projekt trvá přesně jedenáct týdnů, i když v počátku jsem zamýšlel, že bude delší. Jak často se budeme scházet bude záležet na časových možnostech každé z žen. Osobně bych byl rád, aby to bylo co nejčastěji. Aby výsledky byly viditelné. Akce končí krátce před vánočními svátky, tak aby si ženy mohly pomyslně pod stromeček nadělit samu sebe o poznání krásnější.

Snad se jim díky nám podaří změnit svoji postavu, vizáž a tím i zdravotní stav, psychiku a možná i život.