Novoměstská nemocnice koupila dva nové sanitní vozy. „Stály nás dohromady tři miliony korun. Hrazeny byly z finančních prostředků nemocnice,“ vyčíslil nákupní cenu ekonomický náměstek Jiří Weisshaupt.

Vnitřek nových vozů je vybaven čtyřmi sedačkami, lehátkem a trojsedačkou, kam se pohodlně vejdou jak pacienti, tak i jejich případný doprovod.

Zdroj: Nemocnice Nové Město na Moravě

Nové sanitky jsou vybaveny silnějšími motory a slibují i lepší manipulaci s klienty. „Sedačky jsou posuvné, aby měli pacienti větší pohodlí. A je tam i nezávislé topení,“ popsal technický náměstek Jiří Drdla.

Nehoda tří kamionů na dálnici D1 na Vysočině.
Tragická nehoda kamionů na D1 u Bíteše: řidič zemřel, dálnice se v noci uklízela

Nové sanitky ocení nejen pacienti, ale také řidiči Martin Matuška a Jaroslav Lankaš. „Je to už moje třetí sanitka. Tou předchozí jsem jezdil dvanáct let. Za tu dobu jsem s ní najezdil 480 tisíc kilometrů,“ řekl Martin Matuška.

Na nové sanitce řidiči oceňují i podsvícení v prostoru pro klienty. „Je dobře, že na pacienty uvidíme. Kdykoliv se může něco stát, a když víme, co se vzadu děje, je to fajn,“ shodli se oba řidiči. „Stává se, že se pacientovi udělá třeba špatně. Když na něj uvidíme, můžeme rychleji zareagovat,“ dodal Martin Matuška.

Nejnáročnějším dnem pro policisty na Vysočině byl loni 23. prosinec.
Nejvíc policisty na Vysočině zaměstnala sněhová kalamita nejen na dálnici D1

Novoměstská nemocnice má ve svém vozovém parku celkem devatenáct sanitek. „Každoročně kupujeme dvě nové. Za poslední roky jsme jich vyměnili dvanáct,“ podotkl technický náměstek Jiří Drdla.

Sanitní vozy svážejí a odváží pacienty nejen ze Žďárska, ale po celém Česku. „Jezdíme do Prahy, Brna, Hradce Králové, Kolína, Jihlavy, Olomouce, Košumberku, zkrátka všude, kam je potřeba. Navázali jsme také spolupráci s brněnskou Nemocnicí u svaté Anny, vozíváme i jejich klienty, kteří bydlí v našem regionu,“ konstatoval šéf dopravy novoměstské nemocnice Pavel Zdražil.