Otevření se někteří nakupující nemohli ani dočkat. Možnost projít si prodejny co nejdříve využila také Alena Kroutilová. „Hodnotím to profesionálním okem. Sama jsem byla celý život prodavačkou. Tak vím, jak má co vypadat. Ale mají to tady pěkné,“ usmívá se zákaznice. Vzápětí dodává, že si projde všechny prodejny. „Nevím, kam dřív. Některé obchody tady ve městě chyběly. Jen je potřeba si na to zvyknout. Nejsem tu určitě naposledy,“ komentuje Kroutilová.

Mezi provozovny, které ve Velké Bíteši otevřely, patří Sinsay, KIK, Super zoo, Valmont, drogerie Teta nebo maso a uzeniny Makovec. V lednu se k nim přidá ještě lékárna Max. Její dostupnost vyhlíží Martina Koťová. „V okolí sice lékárny jsou, jenže zavírají příliš brzy. Navíc by ta nová měla mít otevřeno i o víkendu. Teď jen doufejme, že v prosinci neonemocníme a nebudeme ji potřebovat,“ podotýká žena.

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek

S novým nákupním střediskem je spokojená. „Pokaždé, když jsem s dětmi byla v sousedním supermarketu, ptaly se, kdy půjdeme i do ostatních obchodů. Konečně jsem jim mohla přání splnit. Obchody jsme si prošli a já nakoupila nějaké oblečení. Určitě se sem budeme vracet pravidelně. V centru Bíteše toho člověk tolik nenajde,“ říká Koťová s tím, že slevy jsou taky lákavé.

Zaváděcí ceny a akce přiblížil pro Deník naposledy vedoucí prodeje společnosti KiK Tomáš Missbach. „První dva dny budeme rozdávat poukaz s dvacetiprocentní slevou. Ten bude platit na další nákup u nás. Až do konce prosince potom budeme mít i patnáctiprocentní slevu na vybrané zboží. Čekáme obrovský zájem zákazníků. Je ideální čas před Vánoci. Navíc je to první podobné centrum ve městě,“ informuje.

Jindřicha Hubla znali ve Velkém Meziříčí nejen jako radního, ale hlavně jako záchranáře.
Ve Velkém Meziříčí visí černá vlajka. Zemřel záchranář a radní Jindřich Hubl

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tipy na Mikulášské akce na Žďársku.

Zdroj: Deník/ Ondřej Švára