Řidiči měli být pouze omezeni některými dokončovacími pracemi. „Při kontrolním dni, kdy měl být kruhový objezd předán policii, se rozhodlo o tom, že sem auta nemohou, dokud nebudou hotové chodníky. Je to hlavně kvůli bezpečnosti chodců,“ vysvětlil Miloš Ribár, stavbyvedoucí firmy Sovis, která „kruháč“ ve Žďáře buduje.

Přestože jsou tedy povrchy samotné kruhové křižovatky již dokončeny, pracovníci stavební společnosti se nyní musejí zaměřit především na budování komunikací pro chodce. „Budeme nyní stavět chodníky, dodělávat se také bude veřejné osvětlení a nějaké terénní úpravy,“ dodal Miloš Ribár. Stavbu pak v pondělí 16. listopadu čeká další kolo schvalování. Pokud kontrolní den, jenž by měl odstartovat v 9 hodin ráno, dopadne dobře, mohli ještě v pondělí řidiči novou kruhovou křižovatku vyzkoušet.

Uzavírka ještě stále čeká na šoféry v obci Obyčtov na Žďársku. Kvůli opravě mostu tam motoristé neprojedou zřejmě po celý listopad.

Pouze objížďkou se také dostanou ti, kteří se chtějí autem dostat do Račína ve směru od obce Polnička. V lesním úseku tam totiž dochází k prořezávce stromů, která by měla být dokončena do 20. listopadu. V lokalitě se ale pracuje pouze ve všední dny od půl osmé ráno do čtyři hodin odpoledne, mimo tuto dobu tam proto šoféři projedou. Autobusové přepravě je průjezd umožněn vždy.