„Do pátku budeme příchozím poskytovat informace o našich aktivitách a práci," řekla Kateřina Šalandová, vedoucí koordinátorka centra. „Letošní týden otevřených dveří má podtitul Srdíčko kulturní. Kromě stálých programů zveme rodiče a děti na doprovodný kulturní program. Dětem je třeba určeno zítřejší autorské čtení Jana Opatřila, který je autorem známých knih o kapříku Metlíkovi," sdělila dále Šalandová.

Dnes večer bude pro veřejnost připravena netradiční beseda se speciální pedagožkou, zajímavé odreagování nabídne dospělým také Rodičovské bubnování o čtvrtečním podvečeru. Pod vedením muzikoterapeutky Jitky Kučerové budou moci vyzkoušet hru na bubny djembé. „Může přijít kdokoli, je jen třeba nahlásit se předem, k dispozici je omezený počet bubínků," popsala koordinátorka Jana Kamarádová.

Rodinné centrum Srdíčko sídlí v suterénu žďárské polikliniky. „Příští rok na jaře se máme stěhovat do čtvrtého patra. Budeme mít větší prostor, tedy také možnost zase naše programy rozšířit," dodala Jana Kamarádová.