Program se v sobotu 6. srpna od 14 hodin uskuteční v areálu hasičské zahrady, sokolského parku a muzea. V případě nepříznivého počasí se zábavná akce přesune do místní sokolovny.

„Loni se přišlo podívat tolik lidí, že nás pak napadlo, zda akci do budoucna nepřesunout do sportovního areálu. Zatím jsme to neudělali, ale pokud by i letos byla návštěvnost tak vysoká, asi bychom o tom museli opravdu začít vážně uvažovat," konstatoval starosta Svratky František Mládek.

Starosta se stejně jako v loňském roce při Retrodni bude angažovat jako herec. Před rokem si mezi dalšími aktéry z řad svrateckých obyvatel „střihl" roli (ne)oblíbeného propagačního referenta Emila Nádeníčka z nesmrtelných Kleinových a Pecháčkových „Básníků". „No jo, loni mi dali Nádeníčka, letos se taky něco našlo. Dopředu to ale prozradit nemůžu," prohlásil s úsměvem Mládek.

V loňském roce již zlidovělé hlášky z nejoblíbenějších filmů z dob budování reálného socialismu vyvolávaly u návštěvníků Retrodne salvy smíchu. Nastavovalo se kupříkladu zrcadlo nešvarům doby, ba i na Gagarinova bratra došlo…

Jako první v programu v sobotu přijde na řadu sraz autoveteránů, návštěvníkům bude nabídnuto i svezení historickými autobusy Škoda 706 RTO a Karosa ŠL 11. „Původně Retroden vznikl jako určitý doprovodný program srazu veteránů. Dnes je to naopak. Sraz veteránů je doprovodnou akcí Retrodne," přiblížil svratecký místostarosta Martin Mudroch.

Od 15 hodin zahraje kapela Milan Schelinger Band a o půl páté odpoledne začne dobová módní přehlídka, která se bude odvíjet od tématu české seriály. Pak zájemci dostanou možnost vyfotografovat se v retro oblečení a svratecký Retroden završí od 20. hodiny večerní čaj aneb diskotéka s hity 60. až 80. let minulého století.