Vzpomínka na statečného studenta začala již ráno. „Sešli jsme se s rodinou a spolužáky a položili květiny u jeho pamětní desky. Nechtěli jsme však skončit jen u toho. Petr byl obětavý a akční člověk," popsal ředitel školy Zdeněk Musil. „Touto akcí chceme Petrovi vzdát hold. Uspořádali jsme proto přehlídku volnočasových aktivit, jimiž se Petr zabýval. Je to přehlídka mládí a dovedností," vysvětlil zástupce ředitele Stanislav Zedníček, který si vzal organizaci akce na starost.

Diváci tak zhlédli řadu vystoupení, mezi nimiž nechyběla gymnastika, break dance, aerobic, street dance či akrobatický rock and roll. Úspěch sklidila také ukázka skupiny judistů, jejíž nejmladší člence bylo pět let. Předvedli se úspěšní žďárští sportovci mimo jiné také z Active clubu, který na organizaci akce spolupracoval, či skupiny Elvis z Jihlavy. Dvouhodinový program proložili hudbou a zpěvem sourozenci Rubkovi z kapely Avotode.

„Petrův život byl pohyb, nebezpečí a risk. Byl to ale především také přátelský a obětavý člověk. Miloval život a dokázal si ho užívat. Dnešní dopoledne je tak naší nepatrnou splátkou za obrovský dar, který jsme od Petra dostali, dar odvahy a statečnosti," připomněl Zdeněk Musil.

Jedním z vystoupení byla ukázka parkouru, jemuž se Petr Vejvoda ve volném čase věnoval. „Parkour dělám už delší dobu, Petr začínal s námi. Bavilo ho skákat a zkoušet různé triky, postupně se zdokonaloval," řekl jeden z vystupujících a zároveň Petrův kamarád Filip Nevěčný.

Škola na svého odvážného studenta nechce zapomenout. „Každoročně pořádáme koncem března turnaj středních škol v kopané. Uvažujeme, že z něj uděláme Memoriál Petra Vejvody," nastínil Zedníček plány do dalších let.