„V pátek 8. srpna 2008 máme hlášeny tři svatby – všechny v obřadní síni. Obvykle je samozřejmě preferována sobota,“ uvedl bystřický starosta Karel Pačiska.

Všechny plánované sňatky se mají uskutečnit v obřadní síni, tedy v tradičním prostředí. „Stále oblíbenějšími se však stávají netradiční místa – například hrad Zubštejn, zřícenina dalečínského hradu nebo rekreační středisko Borovinka v Domaníně,“ doplnil starosta.

Patrně osm párů snoubenců, pokud ještě nějaký nepřibude (nebo naopak neubude), v pátek 8. srpna uzavře sňatek ve Žďáře nad Sázavou. Někteří z nich do manželství vstoupí v zámku, jiní v obřadní síni ve Staré radnici. „Pátek obvykle z hlediska uzavírání sňatků příliš využívaný není, 8. srpen letošního roku je výjimkou. Volno ještě máme, osm párů rozhodně není maximum,“ sdělila žďárská matrikářka Vlasta Vostřežanská.

Magická data lidi přitahují odedávna. Slibují si od nich určitou dávku štěstí, která je, a zejména v manželství, nezbytná. „Chtěli jsme se brát už loni 7. července, ale ten termín byl všude zamluvený snad rok dopředu. Tak jsme si počkali na další sympatické datum,“ prohlásila šestadvacetiletá Aneta Páralová ze Žďáru nad Sázavou.

Se jejím snoubencem Vladimírem se nakonec v dostatečném časovém předstihu rozhodli pro sňatek v jednom z brněnských kostelů.

Mladá žena doufá, že tři osmičky jsou skutečně receptem na spokojené manželské soužití. „Šla jsem spíš ze zvědavosti k astroložce, která podle data a hodiny narození vypočítala, že ten den je pro nás opravdu vhodný. Tak start snad budeme mít dobrý,“ prohlásila Aneta Páralová.