Mehmei Neshra, majitelka cukrárny Amareta, vzhled zóny pochválila. „Vypadá to krásně, opravdu se jim to povedlo,“ komentovala majitelka. Zároveň však dodala, že nejsou spokojení s novým umístěním stojanu na kola v místě, kde dříve mívali zahrádku.

„Místo zahrádky nám teď budou lidi před cukrárnou parkovat kola. Stěžovala jsem si všude, nikdo s tím však nic neudělal. Ptali jsme se, proč stojan neposunou naproti papírnictví. Projektant řekl, že to nejde. Bojíme se příštího léta, když nebudeme moct mít zahrádku,“ povzdechla si majitelka cukrárny.

Toto léto měli v cukrárně menší tržby z důvodu rekonstrukce zóny, kvůli které také nemohli mít v provozu zahrádku. „Bez zahrádky i příští rok? Nevím, jak to budeme zvládat. Stojan je umístěný nešťastně. Tato podoba je moc hezká, ale dříve jsme alespoň mohli mít zahrádku,“ dodala majitelka cukrárny.

Rekonstrukce pěší zóny začala minulý rok v září. „Zahrnula kompletní výměnu jednotné kanalizační sítě a vodovodních řadů a plynových rozvodů. Ulice získala nové povrchy na silnici i chodnících. Hlavní změnou je jiné rozložení chodníků a obslužné komunikace. Chodníky dostaly výrazně vetší prostor. Ulici po jedné straně doplnilo stromořadí, pouliční osvětlení, lavičky a stojany na kola,“ sdělila mluvčí Žďáru Blanka Sobolová.

Oficiální otevření pěší zóny se konalo ve čtvrtek. Do budoucna by se v rekonstrukci Nádražní ulice mělo pokračovat od kruhového objezdu směrem k nádraží. Nový vzhled pěší ulice ukazuje trend, kterým město chce jít dále v opravách veřejného prostoru.