Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava silnice ochromí Nové Město

Novoměstsko - Od 1. srpna až do 30. října je oficiálně povolena uzavírka silnice II/354 mezi Novým Městem na Moravě a Svratkou. Oprava silnice začne u supermarketu Billa v Novém Městě na Moravě, bude se pracovat na průtahu městem směrem na Maršovice a Rokytno, dále pak až ke Svratce.

22.7.2009 3
SDÍLEJ:

Velká rekonstrukce vozovky začne u novoměstského supermarketu a skončí před Svratkou. Frézovat se bude i stále kvalitní asfalt, rozbité Žďárské ulice se přitom oprava netýká.Foto: Helena Zelená Křížová

„Paradoxně by měla být odfrézovaná i nová vozovka, která začíná za železničním přejezdem Nového Města a končí v Maršovicích. Zdá se mi to nelogické, zvláště když přihlédnu k tomu, v jakém stavu je například vozovka v ulici Žďárské a obě zmíněné silnice jsou v majetku kraje Vysočina,“ podivuje se nad plánovanou rekonstrukcí starostka Nového Města na Moravě Zdeňka Marková.

Oprava zánovního

Rekonstrukce silnice je rozplánovaná do několika etap. Povolená uzavírka je sice až od 1. srpna, ale s frézováním se začne už 27. července: „Začíná se u Billy, takže o víkendu 1. a 2. srpna by mělo být uzavřeno Nové Město na Moravě. Frézovat se bude ještě za provozu, ale při pokládání koberce už musí motoristé počítat s uzavírkou.

Problém bude i s autobusovým nádražím, proto bylo domluveno, že se inkriminovaný úsek bude dělat v sobotu 1. srpna a to z toho důvodu, že v tento den tu zajíždí a parkuje nejméně autobusů z celého týdne. Autobusy by v sobotu měly zastavovat na Vratislavově náměstí,“ přibližuje průběh první etapy místostarosta Stanislav Marek.

Protože jde při rekonstrukci silnice o práci venku a ta je vždy závislá na počasí, nedokáže dnes nikdo říct, kdy a jaký úsek bude uzavřen.

„Dořešeny nejsou ani autobusové spoje, uvažovalo se dokonce i o tom, že by po dobu jednoho měsíce autobusy v úseku Sněžné Svratka nejezdily vůbec,“ informuje Stanislav Marek a dodává: „Budeme se snažit, aby takové situace byla ušetřena naše místní část Rokytno. Pokusíme se domluvit opravu silnice mezi Vlachovicemi a Rokytnem, která by po dobu rekonstrukce silnice mohla sloužit jako objízdná trasa a to i pro autobusy.“

To by bylo výhodné i pro obyvatele části Nového Města zvané Holubka a obce Maršovic. Ti by totiž museli po určitou dobu jezdit například z Vratislavova náměstí domů přes Tři Studně, Fryšavu a Sněžné.

------------

Plánovaná uzavírka:

1. 8. od Billy po Komenského náměstí Nové Město na Moravě

2. 8. – od Komenského náměstí po křižovatku se silnicí II/360 Masarykova ulice

3. - 5. 8. – úsek od kolejí do Maršovic

Od 7. 8. By měla úplná uzavírka po jednotlivých úsecích pokračovat až do Svratky.

Helena Zelená Křížová

22.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Bratři Ebenové.

Na žďárském pódiu se potkají bratři Ebenové a Robert Křesťan & Druhá tráva

Ilustrační foto.

Do obecního úřadu vnikl zloděj

Úsekové měření u Meziříčí přešlo do ostrého provozu

Velké Meziříčí – Ze zkušebního do ostrého provozu již přešlo úsekové měření na dálnici D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Kvůli rekonstrukci komunikace je tam rychlost snížena na osmdesát kilometrů v hodině, mnozí řidiči však toto omezení mezi 146. a 153. kilometrem nerespektují.

Krajská derby ve florbalové Národní lize bodový zisk nepřinesla

Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod – Utkání 5. kola Národní ligy – skupiny Východ proti tradičním rivalům florbalistům Bystřice i Žďáru příliš nevyšla.

Musilův memoriál ovládli závodníci z Nového Města

Studnice – Za krásného slunečného počasí se o uplynulém víkendu konal u turistické chaty ve Studnicích, nedaleko Nového Města na Moravě, v pořadí již sedmý ročník Memoriálu Cyrila Musila. V tomto roce byl navíc také mistrovstvím České republiky v přespolním běhu veteránských kategorií.

Školáci si na chvíli vyzkoušeli, jak se cítí nevidomí

Žďár nad Sázavou – Se životem především nevidomých lidí, ale i dalších osob s nějakým zdravotním handicapem, se měli možnost naučným a zároveň i hravým způsobem seznámit žáci Základní školy Švermova v rámci programu Hele lidi. Ten připravuje Aliterra, zapsaný ústav z Tasova na Velkomeziříčsku (dříve Slepíši).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení