Zmiňované dopravní omezení se týká provozu v ulici Lánice, tedy na frekventované pozemní komunikaci I. třídy číslo I/37 ve směru na Osovou Bítýšku.
„V lokalitě se v současnosné době uskutečňují bourací práce stávajícího chodníku. Ten se už nacházel ve velmi špatném technickém stavu a nezbylo, než ho opravit,“ informovala místostarostka města u dálnice D1 Alena Malá.

Dodala, že již nevyhovující chodník v délce půl kilometru nahradí nový, zhotovený ze zámkové dlažby, a to včetně obrubníků.

„Práce budou rozděleny do třech etap podle rozhodnutí o uzavírce a stanovení dopravního značení krajského odboru dopravy a silničního hospodářství,“ dodala Alena Malá.

Již první část stavebních prací však s sebou přinesla nežádoucí komplikace a tím i neplánované navýšení nákladových rozpočtů z městské kasy. „V ulici byl objeven nešvar v podobě špatně umístěného telefonního kabelu,“ přiblížil velkobítešský starosta Miroslav Báňa.

Chránič kabelu se totiž nachází přímo na povrchu chodníku. „Kabel bude muset být opětovně uložen, tentokráte do odpovídající hloubky,“ upřesnil starosta.
Oprava chodníku, která by měla být dokončena do poloviny října tohoto roku, si vyžádá celkem půl milionu korun. „Částka je to zatím pouze předběžná. Uvidíme, na kolik rekonstrukce vyjde po dokončení její realizace,“ dodal Báňa.

Zlata Ptáčková