Jak vypověděla jedna z návštěv léčebny, chodba v budově byla pro doktora příliš úzká. „V sobotu jsme dostali hlášení, že v počátecké nemocnici ordinuje opilý lékař. Hlídka, která přijela na místo, odvezla muže na jihlavskou záchytku,“ informovala mluvčí pelhřimovské policie Hana Kotková.

„Lékaře sem přivezla policie, protože se ve službě odmítl podrobit dechové zkoušce a bylo podezření, že je pod vlivem alkoholu,“ popsal lékařovu cestu na záchytku Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které zařízení provozují.

Vedení nemocnice projednávalo prohřešek lékaře v pondělí ráno. „Pan doktor byl kvůli mediální kampani ve velmi špatném psychickém rozpoložení. Byla mu oznámena výpověď,“ uvedl jednatel počátecké léčebny Jiří Rosenberg.

Policie zahájila s mužem správní řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Jak ale uvedl jednatel nemocnice, lékař pacienty přímo neohrozil. „Počátecké zařízení funguje jako rehabilitační a zotavovací. V žádném případě neprovádíme nějaké zákroky. Jakýkoliv výkyv ve zdravotním stavu pacienta je řešen telefonem na rychlou záchrannou službu. Sloužící lékař nezasahuje,“ vysvětlil Jiří Rosenberg.

Jednatel počátecké léčebny dále uvedl, že na místě jsou k dispozici tři další lékaři, kteří mohli za opilého doktora zaskočit. Vedení nemocnice o žalobě na lékaře nepřemýšlí. „Jeho jednání poškodilo jméno firmy. Nicméně je to výborný lékař, za jehož kvalitami stojím. Bohužel má osobní problémy. V práci by je ale řešit neměl,“ uvedl Rosenberg.

Vyjádření samotného lékaře se nepodařilo získat. Celou záležitost odmítá komentovat.

Pokud na něj nebude podána stížnost, vyloučení z lékařské komory mu nehrozí. „Dotyčný muž je patrně evidován v jiném okrese než v pelhřimovském. Pokud na jeho prohřešek nebude podána písemná stížnost, lékařská komora v daném místě jeho působnosti se tímto případem zabývat nebude,“ vysvětlila Jana Horáková z lékařské komory v Pelhřimově .

„Podle mě by měl dostat ještě šanci. Každý jednou šlápne vedle, i když se jedná o takovou odpovědnou pozici,“ mínila Martina Tržilová ze Žirovnice.
„Pokud není na alkoholu závislý, licenci bych mu nebral,“ uvedl muž z Počátek, který nechtěl být jmenován.

Jak uvedl jednatel počátecké léčebny, lékaři bude doporučena návštěva psychiatra. Počátecká nemocnice se chce do budoucna vyvarovat podobným případům a uvažuje o určitých opatřeních. „Jednou z možností je nákup dechových přístrojů na alkohol,“ uzavřel Jiří Rosenberg.