"Nebezpečný je úsek od Žďáru nad Sázavou na Vatín. I když jde o silnici širokou, která vypadá bezpečně, často zde dochází k nehodám. Dál úsek u Radňovic, zejména v zimním období. Zde bývají pravidelně problémy," odpověděl v rozhovoru Jan Kostečka.

Při své práci je Kostečka občas konfrontován i se situacemi, které jsou krajně nepříjemné, například smrtelné nehody. Jak se s tímto stresem vyrovnává? "To je nepříjemná součást mé práce. Jsem u dopravní policie 18 let a na některé věci si "nezvyknu" nikdy," konstatoval policista.

------------

Odpovědi hosta najdete ZDE

------------

Jednoho čtenáře za poslední dva roky ani jednou nestavěli policisté, kontroly u silnic zahlédl možná tak dvě. "Je mi jasné, že nemůžete být všude, ale když jsem byl třeba v Černé hoře, v Itálii, Srbsku, i na tom Slovensku - policistů tam bylo vidět mnohem více jak u nás! Proč to tam jde a tady ne?" ptal se čtenář Karel.

"Asi máte u nás štěstí. Já jsem zažil cesty do Chorvatska či Itálie, kdy jsme naopak neviděl policistu v zahraničí. A minulý měsíc při cestě do Vídně mě policisté kontrolovali 2x na našem území," odpovědel Jan Kostečka.