"Tento stav může být změněn pouze dohodou všech 27 členských států EU. Sám víte, že alespoň jedna země bude vždy proti: Francie," odpověděl čtenáři Robertovi Novému staronový člen Evropského parlamentu Ivo Strejček.

Otázky aodpovědi najdeteZDE

Europoslanec čelil v online rozhovoru otázkám příjemným i ostřejším. "Nemám nic proti vám osobně, ale spíše proti funkci samotné. Většina lidí nemá ani potuchy, co je v popisu vaší práce.," nechala se slyšet čtenářka Jana Severová.

"Ani se vám nedivím, paní Severová. Souhlasím s vámi, že čím vzdálenější je výkon politiky od občana (voliče), tím méně jí rozumí. Jinými slovy: práci starosty města si snadno zkontrolujete, práci europoslance obtížně," konstatoval Ivo Strejček.

-----------------

Ivo Strejček

Ivo Strejček se narodil 11. ledna 1962 v Novém Městě na Moravě. Vystudoval Pedagogickou fakultu University Jana Evangelisty Purkyně v Brně a stal se učitelem, vyučuje angličtinu a zároveň i překládá.

V letech 1996-1997 byl Ivo Strejček tiskovým mluvčím předsedy vlády Václava Klause a vlády ČR.

Byl poradcem místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za ODS Miroslavy Němcové. Je žďárským zastupitelem.

V Evropském parlamentu působí v Hospodářském a měnovém výboru a jako náhradník ve Výboru pro mezinárodní obchod. Zároveň působí ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Chorvatsko. Je ženatý a má dvě děti, hovoří anglicky, německy a rusky.

------------

Více z volebního tématu najdete v sekci Související články