Jedno z míst, které je proslulé intenzivní hledačskou činností, je coby naleziště vzácných minerálů známé už od devatenáctého století. „Na Ouperku je odedávna naleziště polodrahokamů. Dají se tam najít turmalíny, záhnědy, křišťály i citríny. A pak je tu ještě druhé naleziště na opačné straně vesnice - Lindy,“ potvrdila starostka Bobrůvky Alena Němcová.

Hřbitov Bobrůvce se rozkládá okolo jednoho z nejstarších svatostánků v kraji.
V Bobrůvce pohřbili tuláka zaživa. Psi se ho snažili vyhrabat

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkMísta s výskytem vzácných minerálů se stala cílem mineralogů a sběratelů drahých kamenů z celé republiky. Ti se ovšem ne vždy chovají k tamní krajině s respektem. „Často tam kopou a místo doslova drancují,“ okomentovala činnost některých návštěvníků Alena Němcová.

„V poslední době se to už naštěstí nestává, ale stalo se, že přijeli i s bagrem. Vyhrabali ohromnou díru a nechali ji tak. Ani ji nezahrnuli,“ doplnila její slova místostarostka Bobrůvky Martina Bartošková.

Hledači drahých kamenů prý k Bobrůvce jezdí nárazově. „Zřejmě se domlouvají na sociálních sítích, protože se pole zoře, zaprší a okamžitě je tam spousta aut,“ vysvětlila Martina Bartošková.