Delegáti regionálního sněmu ODS kraje Vysočina mu udělili 54 hlasů, zatímco jeho protikandidát, bývalý jihlavský primátor a nyní poslanec Vladimír Hink, jich od svých soukmenovců získal 23. Hink se tak stal jedním z místopředsedů.

Objet svůj region

Nový předseda ODS kraje Vysočina, žďárský europoslanec Ivo Strejček, hodlá ve své nové funkci ze všeho nejdříve vyrazit do terénu.

„Nyní je potřeba objet region a motivovat členskou základnu. Současné komplikované období nám ubralo na aktivitě a je třeba to změnit,“ vyjádřil se Ivo Strejček. Jako druhou věc vidí nutnost okamžitě začít připravovat předvolební kampaň pro parlamentní volby. „Abychom v rámci kraje představovali silného kandidáta,“ dodal Strejček.

Žďárský europoslanec se neobává, že by obě svoje funkce nedokázal skloubit. „Brusel je zcela jistě mnohem dál od Jihlavy než Pelhřimov, Havlíčkův Brod či Žďár nad Sázavou. Prostě musím zreorganizovat svůj časový plán práce,“ uvedl nový lídr vysočinských občanských demokratů.

Krajské vedení si zvolila také nová strana na české politické scéně TOP 09. Jejím předsedou se stal první místopředseda výkonného výboru Pozemkového fondu České republiky Jiří Blažek, na postu jednoho z místopředsedů se bude angažovat Michael Kubík se sekretariátu Kolpingova díla ve Žďáře nad Sázavou. Kubík je rovněž členem představenstva Kolpingova díla ČR. V souvislosti se svým zvolením krajským místopředsedou TOP 09 předpokládá, že se bude moci více angažovat v tom, aby krajská organizace lidem na Vysočině nabídla odpovědnou politiku.

„Nejenom já, ale i další, kteří třeba nikdy nebyli v žádné straně, jsme do toho šli, abychom lidem často přímo zhnuseným současnou politickou situací dokázali, že to jde i jinak. Většina z nás nejsme ostřílení politici, ale máme chuť něco změnit,“ prohlásil Michael Kubík.

Jenže jak se dá se zajistit, aby osobní zájmy nepřevážily nad obecným prospěchem? „Jednoduše tak, že taková selhání nebudeme tolerovat,“ tvrdí Kubík. Poukázal přitom na případ úplatného politika Ladislava Šustra, který byl vzápětí po své zářijové aféře stažen z kandidátky TOP 09, kde figuroval jako nestraník, a byla s ním přerušena veškerá spolupráce.