V červnu budou auta jezdit jedním jízdním pruhem. Doprava bude řízena kyvadlově. „V tomto režimu se bude souběžně opravovat silnice na průtahu obcí Ostrov nad Oslavou a mezi Skleným nad Oslavou a Jívovím,“ vyjádřil se Martin Buček.

Od července do konce října už ale řidiči po zmíněné komunikaci kvůli opravám neprojedou. Ředitelství silnic a dálnic naplánovalo objízdnou trasu. „Ta bude značená. Tranzitní doprava bude převedena na dálnici D1. Do konce srpna tak souběžně využijeme uzavírky silnice I/37 pro tranzitní dopravu z důvodu postupu prací na obchvatu Osové Bítýšky,“ doplnil Martin Buček.

Silnice mezi Křižanovem a Ostrovem nad Oslavou už rekonstrukci nutně potřebovala. „Provedený diagnostický průzkum prokázal již nevyhovující stav povrchu vozovky, který je hodnocen v jednotlivých úsecích stupněm čtyři, což je nevyhovující a pět, což znamená havarijní. Zaznamenán byl výskyt četných poruch různého charakteru, jako jsou hloubková koroze, ztráta asfaltového tmelu, trhliny všech typů, výtluky, plošné deformace vozovky a podobně,“ vysvětlil Martin Buček s tím, že mezi Ostrovem a Křižanovem dojde k vynechání dvou úseků, a to již opraveného úseku Lastovičky-Rousměrov a obchvatu Skelného nad Oslavou.