„S efektem měřičů jsme spokojeni. Další opatření týkající se vyšší bezpečnosti proto neplánujeme,“ uvedl starosta Beranova Miloš Musil.

Jistých změn by se ale místní obyvatelé měli letos přece jenom dočkat. „Kraj chce rekonstruovat silnici z Měřína po Pelhřimov, která vede i přes naši obec.

Chtěli bychom jim v rámci akce navrhnout úpravu přechodů a zastávek v Nových Domcích, aby zde bylo ještě bezpečněji,“ doplnil Musil. „Zvýraznění obce bych se nebránil. Přes Nové Domky jezdím pravidelně a občas vidím nějakého piráta silnic, jak se tam řítí rychlostí vyšší než padesát kilometrů v hodině. Řešením by podle mne bylo umístit na začátek Domků billboardy s výstrahou,“ uvedl řidič Jiří Karásek z krajského města.

„O nejvhodnějším způsobu upozornění budeme ještě jednat s odborníky. Billboardy by byly ale určitě jednou z možností,“ připustil Musil.

Uvítala by je i žena středních let, která bydlí v těsné blízkosti silnice. „Dala bych je ke škole i na Nové Domky. Čím by jich tu bylo víc, tím by to bylo lepší,“ tvrdí obyvatelka Beranova, která si nepřála zveřejnit jméno kvůli sousedským vztahům.