Od začátku roku už se toho na Medlově stihlo dost. Kromě již zmiňovaného otužileckého zahájení to byl také ples v Hotelu Medlov v prvorepublikovém stylu nebo křest sborníku historických pohlednic zachycující jak rybník, tak i stejnojmenný hotel.

„Ještě před tím jsme ale uspořádali vzpomínkovou akci nazvanou Ženy Medlova. Připomněli jsme známé ženy, které byly s Medlovem spojeny. Jezdívaly sem nebo se o něj staraly. V hotelu jsou umístěny vzpomínkové tabule, na kterých si návštěvníci mohou o významných ženách Medlova přečíst. Prozradí jim, co tady prožívaly a s kým se tu scházely. Na této akci se sešly současné zajímavé ženy z regionu,“ připomněla produkční Hotelu Medlov Jana Kakačová.

Následný křest sborníku, který se uskutečnil v rámci medlovského Festivalu jara, si také našel spoustu příznivců. „Moc se mi to líbilo. Znám to tady, ale některé věci postupem času upadají v zapomenutí. Je dobře, že byly zachyceny na pohlednicích, a že se pohlednice dochovaly,“ poznamenal Petr Částek, který se přijel na křest sborníku historických pohlednic Medlova podívat.

Sborník vznikl díky současnému majiteli Medlova Janu Piskořovi, který je náruživým sběratelem těchto pohlednic. „Sehnal je a dal dohromady. Tím vznikl krásný sborník, který tu máme vystavený. A v budoucnosti bude i ke koupi,“ řekla Jana Kakačová.

V Medlově ale necílí pouze na dospělé, nýbrž i na děti. Právě pro ně vznikla Pohádková stezka skřítka Ostružinky i zážitková cesta nazvaná Okolo Medlova za stříbrnými zvony. „Ta druhá byla otevřena symbolicky ke Dni dětí. Přišlo se podívat velké množství lidí. A nechali jsme udělat i lanový park, vstup na něj je volný,“ podotkla Jana Kakačová s tím, že stezky pro děti budou pro veřejnost otevřené minimálně do konce září.

Ti, kteří se zatím na žádnou medlovskou akci nedostali, nemusí být smutní. Na sobotu 13. července se totiž plánuje velkolepá narozeninová oslava. Pod názvem Slavíme 90Medlov50 se skrývá celodenní maraton her, hudby, zábavy a dobrého jídla i pití.

„Oslavy výročí devadesáti a padesáti let od kolaudace starého a nového Medlova budou probíhat na několika místech zároveň. Děti čekají loutková divadla v podání Jana Hrubce, dílničky, soutěže, bublinková diskotéka, balónky i cukrová vata. Dospělí si mohou přijít užít tvoření v ateliéru pod širým nebem, komorní povídání se zajímavými osobnostmi při čaji o páté, přednášky na téma architektura i design a rozmanitý hudební program, který bude probíhat na medlovské louce Obecnici od rána až do noci. Zatančit si mohou s Horáckou Muzikou, která má připravený i vstup pro dětskou část publika. Hrát bude i Tata Band Josefa Kučery nebo Bee Band. Chladnými nikoho určitě nenechá nově vzniklé uskupení Rhythm dance session se svým charlestonem, salsou a dalšími rytmy,“ láká na narozeninovou párty spolumajitelka Hotelu Medlov Klára Piskořová.

Křest sborníku se uskutečnil v rámci medlovského Festivalu jara. | Video: Helena Zelená Křížová

„Hlady a žízní na Medlově nikdo trpět nebude. Připravena bude spousta specialit z nabídky medlovské restaurace, bistra, grilu a v neposlední řadě i cukrárny. Chystáme také nabídku medlovských unikátních degustací nebo signatures drinků a mocktailů. Program začíná v 11 hodin dopoledne a končí speciální devadesátiminutovou prohlídkou hotelu s Janem Piskořem ve 22 hodin. Vstup na narozeninovou oslavu je pro všechny volný,“ dodává.