„Připravujeme společně s Krajem Vysočina a neziskovou organizací Podané ruce mobilní očkování bez registrace. Uskuteční se 20. prosince od desíti do sedmnácti hodin ve sportovní hale v Jungmannově ulici,“ upřesnil žďárský místostarosta Rostislav Dvořák.

Zájemci mohou využít možnosti nechat se naočkovat vakcínou Pfizer-BioNTech. „Ta je pro zájemce ve věku šestnáct plus. K dispozici bude také vakcína Johnson & Johnson pro očkované staré osmnáct plus,“ informoval Rostislav Dvořák.

Každý ze zájemců o očkování si s sebou musí přinést občanský průkaz i kartičku zdravotní pojišťovny. „Na třetí dávku ale musí přijít lidé až po ukončení pětiměsíční lhůty od druhého očkování. Pokud by někdo tuto lhůtu nesplnil, bude odmítnutý,“ upozornil zájemce o očkování žďárský místostarosta.

Očkovací centrum ve sportovní hale na Bouchalkách bude k dispozici i samoplátcům. Úhradu bude ovšem možné platit pouze bezhotovostně.

Kvalifikovaný zdravotnický personál zajistí nezisková organizace Podané ruce. „Jednáme i o dalším mobilním očkování bez registrace. To by se uskutečnilo 11. ledna. A zvažujeme i znovuotevření očkovacího centra ve sportovní hale tak, jak tomu bylo dříve. Bude záležet na tom, jak se bude situace v souvislosti s křivkou nemocných a hlavně pacientů, jejichž stav bude vyžadovat lůžkovou péči v nemocnicích, vyvíjet,“ řekl Rostislav Dvořák. „S tělovýchovnou jednotou jsme na tom domluvení. Bude ale záležet na dohodě s Krajem Vysočina,“ dodal.